CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ
Chci vyřešit exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Byty Rodinné domy a pozemky

Chci vyřešit exekuci

Zbavte se dluhů a zůstaňte ve svém

Trápí vás dluhy a exekuce nemovitosti? Vaši nemovitost vykoupíme za hotové a pomůžeme vám dostat se z dluhové pasti.

Obraťte se na nás. Čím dříve, tím lépe. Roli hraje každá hodina.

  • Nemovitosti zatížené exekučním příkazem se prodávají o DESÍTKY PROCENT LEVNĚJI.
  • Pokud takovou nemovitost prodáte, zbytečně přijdete o STOVKY TISÍC KORUN.

exekuce


Do finančních problémů, které vyústí v uvalení exekuce na nemovitost, se může dostat každý. Důležité je začít problém okamžitě řešit. S nemovitostí, na kterou je uvalená exekuce totiž prakticky nelze manipulovat a hrozí, že se dostane do dražby a prodá se pod cenou. Nechte si pomoct včas a vyhněte se exekuci.

Co je to exekuce na nemovitost

Většina lidí se domnívá, že se jim prodá dům ihned a všechny peníze dostane exekutor. Pokud ale má majitel na své nemovitosti exekuci, představuje to její tzv. zablokování. Zablokovat lze jakoukoliv nemovitost, která je uvedena v katastru nemovitostí. Může se tedy jednat pouze o stavby spojené pevným základem se zemí (rodinné domy, chaty, chalupy, ale i stodoly, stáje atd.).
 

Jak exekuce nemovitosti probíhá?

Samotné zablokování probíhá tak, že soud vydá usnesení o nařízení exekuce, a to na základě exekučního titulu. V tomto usnesení je ustanoven exekutor, který je povinen exekuci provést. Téměř ve všech případech jej navrhuje věřitel ve svém návrhu. Pro soudního exekutora usnesení o nařízení exekuce vyjadřuje pravomoc po dlužníkovi (povinném) vymáhat částku pro věřitele (oprávněného), to je tzv. jistina, a částku určenou za výkon exekutora, to jsou tzv. náklady exekuce.

Exekutor má povinnost zajistit veškerý majetek povinného, ze kterého by měl být dluh uhrazen. Zablokování nemovitosti se uskuteční na základě Exekučního příkazu na prodej nemovitosti, který se zašle oprávněnému, povinnému a katastru nemovitostí.

Pokud se exekutor rozhodne nemovitost vydražit, ustanoví znalce, který sestaví znalecký posudek, na základě kterého se určí cena nemovitosti. Exekutorský úřad vydá dražební vyhlášku, ve které uvede datum dražby, místo dražby, předmět dražby a vyvolávací cenu (ta je stanovena ve většině případů v částce 3/4 ceny nemovitosti).

Ovšem až do takové situace, tedy dražby, nemusí exekutor vůbec dospět, pokud mají lidé například domluvené adekvátní splátky nebo se čerpá na umoření dlužné částky z jiných zdrojů.

Při ukončení exekuce se katastru nemovitostí zašle vyrozumění o ukončení exekuce a žádosti o výmaz Exekučního příkazu a Usnesení o nařízení exekuce. Pokud se nemovitost nachází v jiném obvodu než v tom, ve kterém se nachází soud, jenž o nařízení exekuce rozhodoval, musí se žádost o výmaz zaslat do obou dvou. Usnesení o nařízení exekuce zapisuje katastr nemovitostí, který je v obvodu rozhodujícího soudu, a Exekuční příkaz zase zapisuje katastr nemovitostí, jenž eviduje konkrétní nemovitý majetek.

Jak vám pomůžeme?

  1. Bezplatně a nezávazně zhodnotíme vaši situaci.

  2. Okamžitě zastavíme exekutora a nevýhodnou dražbu vaší nemovitosti.

  3. Zbavíme vás všech dluhů.

  4. Zastoupíme vás na nepříjemných jednáních.

  5. Zajistíme vám nový úvěr, který budete splácet formou nájmu – zůstanete ve svém bez hrozby exekuce.

 

Zabýváme se poradenstvím v oblasti exekucí nemovitostí a pomůžeme vám se splácením a umořením dluhu. Pokud splácení není možné, nabízíme výkup bytů a přímý výkup nemovitostí v exekuci za hotové. Okamžitý odkup nemovitosti za tržní cenu vám pomůže umořit dluh a uchránit vás před pádem do dluhové pasti.

Náklady exekuce


Jednoduché, rychlé a efektivní.

„Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu,“ prohlásil kdysi Winston Churchill. Začněte je proto řešit dřív, než bude pozdě. Stačí jenom vyplnit kontaktní formulář.
Chci řešit exekuci

Nechte toto pole prázdné

Aktuálně v nabídce

Celoročně obyvatelná zděná chata 2+1 Brno, Žebětín

5
Dům, Brno-město, Brno
3 590 000 CZK + provize

Pronájem bytu 3+kk 96 m2 Dřevařská, Brno

5
Byt, Brno-město, Brno
22 000 CZK Za měsíc + provize

Aktuálně v oboru

Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku?

foto
Až donedávna ČNB bankám nařizovala, kolik mohou klientům v závislosti na jejich příjmech a hodnotě zastavované nemovitosti půjčit. 1. dubna v reakci na šíření koronaviru ČNB svá doporučení revidovala a bankám výrazně uvolnila ruce. Ty však reagovaly po svém a v některých případech svá interní pravidla pro posuzování příjmů ještě více zpřísnily. Jak je to nyní s posuzováním příjmů prostřednictvím ukazatelů DTI a DSTI a jak velkou část ceny nemovitosti vám banky profinancují?

Zrušení předkupního práva přinese některým spoluvlastníkům nejistotu

foto
Obesílání sousedů s nabídkou na odkup garážového stání, poté tříměsíční čekání na jejich vyjádření. Náročné a mnohdy ubíjející administrativní procesy končí. Od 1. července letošního roku došlo totiž k téměř úplnému zrušení předkupního práva, vrátit by se mělo do stavu před rokem 2018.

více >

Plná verze