CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ

2023 Brněnský Zvonec

web by impnet

Vyřešíme exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Byty Rodinné domy a pozemky Chaty a zahrady

Co dělat, když nestojíte o podílové spoluvlastnictví

Zdědili jste podíl na nemovitosti, ale přináší vám jen samé starosti? Můžete se ho zbavit i v případě, kdy ostatní spoluvlastníci odmítají váš podíl odkoupit, zároveň ale hodlají s nemovitostí nakládat jinak, než si přejete vy, případně nemovitost zatížili exekucí. Prodej podílu realitní kanceláři může být nejpohodlnějším řešením.

Co je podílové spoluvlastnictví

Podílové spoluvlastnictví je stav, kdy konkrétní věc (zpravidla nemovitost v podobě domu nebo bytové jednotky) vlastní více vlastníků na základě vzájemných podílů. U každého z  jednotlivých spoluvlastníků pak velikost jejich podílu určuje účast na právech a povinnostech, které vyplývají z vlastnictví dané nemovitosti.

Práva a povinnosti spoluvlastníků upravuje občanský zákoník. Ten určuje, že všichni spoluvlastníci jsou oprávněni a povinni společné účasti na právních úkonech, nehledě na velikosti jejich podílu. Kde ale velikost podílu rozhoduje, je v otázce hospodaření se společnou věcí. Zde spoluvlastníci rozhodují podle rozsahu svého podílu.

Nástrahy spoluvlastnictví

Podílové spoluvlastnictví s sebou přináší určité nástrahy, u kterých je třeba se mít na pozoru. Spoluvlastníci s nadpolovičním podílem mohou mít v určitých situacích značné výhody a mají například právo rozhodovat o tom, zda v domě může menšinový vlastník nadále bydlet. Pokud byste tedy patřili k vlastníkům s více než 50% podílem, je to pro vás určitá výhoda, v opačném případě nikoliv.

Co se týče řešení nejrůznějších právních záležitostí, jsou všichni spoluvlastníci oprávněni a povinni účasti bez rozdílů ve velikosti jejich podílů. Může to tedy například znamenat, že v případě vymáhání dluhu na dané nemovitosti se může věřitel domáhat pohledávky na kterémkoliv ze spoluvlastníků. V každém případě máte však jako spoluvlastník právo se obrátit na soud.

S čím vám pomůže prodej podílu

Zejména v případě, kdy je nemovitost zatížená dluhy a exekucemi, je prodej vlastního podílu extrémně obtížný. Řešením je prodej realitní kanceláři. Ta má zpravidla s odkupem podílů na zadlužených nemovitostech zkušenosti a v zádech má silný tým právníků, kteří umí najít řešení výhodné pro všechny zapojené strany. Nemusíte se už bát, že přijdete kvůli cizím exekucím i o svůj majetek, naopak získáte finanční prostředky, které můžete investovat jinde.

 

Proč si pro prodej spoluvlastnického podílu vybrat Brněnský zvonec?

  • Jako jedni z mála vyplácíme zálohu na kupní cenu již v den podpisu kupní smlouvy. Výše zálohy je 250 000 Kč, které máte okamžitě k dispozici.
  • Díky naší znalosti trhu získáte nejvyšší možnou tržní cenu vašeho podílu.
  • Kupujeme i spoluvlastnické podíly, kde je zapsaná exekuce.
  • Kupujeme i spoluvlastnické podíly na pozemku.
  • Jednáme rychle, diskrétně a profesionálně.

 

Chcete prodat svoji nemovitost nebo se jen poradit o dalším postupu? Neváhejte se na nás obrátit, náš tým odborníků v mnohaletou praxí v oboru je vám plně k dispozici.

Chci pomoci se spoluvlastnickým podílem

Plná verze