CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ

2023 Brněnský Zvonec

web by impnet

Vyřešíme exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Byty Rodinné domy a pozemky Chaty a zahrady Poptávky

FAQ

Co je spoluvlastnictví?

Spoluvlastnictvím je myšleno vlastnění jedné nemovitosti či pozemku dvěma nebo více osobami. Pokud každému patří jeden podíl nemovitosti, mají všichni spoluvlastníci stejná práva a povinnosti a každý spoluvlastník může užívat celou nemovitost, nejen její poměrnou část.

Ke spoluvlastnickému podílu se nejčastěji dostanete v rámci dědického řízení, můžete ho ale také získat darem nebo koupí. U spoluvlastnických podílů mohou velmi často vznikat spory mezi spoluvlastníky, je tedy velmi důležité se domluvit na užívání nemovitosti a krocích do budoucna. Pokud není dohoda možná, můžete nám svůj spoluvlastnický podíl prodat. 

Pro více informací nás kontaktujte. Analýza Vašeho případu ZDARMA.


Předkupní právo – jaké jsou změny v roce 2020?

do 1. 7. 2020 fungovalo tzv. předkupní právo, které stanovovalo, že pokud se spoluvlastník rozhodne svůj podíl prodat, musí ho přednostně nabídnout ostatním spoluvlastníkům. 

Novela občanského zákoníka předkupní právo ze spoluvlastnického podílu zrušila, od července 2020 je tedy možné svůj podíl nabídnout třetí straně, aniž byste o tom museli předem informovat ostatní spoluvlastníky a svůj podíl jim přednostně nabízet.

Předkupní právo se vztahuje na nemovitosti, které spoluvlastníci nabyli v dědickém řízení a to po omezenou dobu 6 měsíců od nabytí právní moci zápisu na KN.


Jak vypořádát spoluvlastnický podíl nemovitosti?

Je několik způsobů, jak můžete vypořádat svůj podíl na nemovitosti:

  • Svůj podíl prodat zbylým spoluvlastníkům

  • Odkoupit od ostatních spoluvlastníků jejich podíly a získat tak vlastnictví na nemovitosti jako celku

  • Dohodnout se s ostatními spoluvlastníky na prodeji nemovitosti jako celku a následně si mezi sebe rozdělit zisk

  • Podat žalobu k soudu na zrušení a vypořádání spoluvlastnických podílů – doba trvání min. 3 – 5 let od podání.

  • Prodat svůj spoluvlastnický podíl třetí straně a zbavit se tak problémů s ním spojených

Váš spoluvlastnický podíl od vás rádi koupíme. Nabídneme vám nejlepší cenu na trhu, postaráme se o veškerou administrativu a poskytneme vám právní servis. Jednáme rychle, diskrétně a profesionálně. Kupujeme i podíly, na kterých je vázána exekuce a jiná omezení.

Pro více informací nás kontaktujte. Analýza Vašeho případu ZDARMA.


Jaké jsou nejčastější problémy spoluvlastnictví?

Spoluvlastnický podíl může provázet celá řada problémů a komplikací, které často pramení z nefunkční komunikace mezi spoluvlastníky. Spoluvlastníci nejčastěji řeší spory týkající se:

  • Rozdílných představ o užívání nemovitosti či pozemku

  • Neschopnosti dohodnout se na správě nemovitosti či pozemku

  • Příliš drahé nebo komplikované správy, kdy jeden spoluvlastník musí platit nepoměrně větší poplatky

  • Situace, kdy si jeden spoluvlastník dělá nárok na celou nemovitost, jako by mu patřila celá a nebere ohled na ostatní spoluvlastníky

  • Situace, kdy spoluvlastník přestane mít ze svého podílu užitek nebo je mu dokonce zakázán vstup do nemovitosti nebo na pozemek, který částečně vlastní

Tyto situace bývají často nepříjemné a vyhrocené. Pokud nemáte ze svého podílu žádný užitek a spíše vám přináší trápení, je možné ho prodat. Váš podíl od vás koupíme, nabídneme vám tu nejlepší možnou cenu a zařídíme veškerou administrativu. Exekuce a další omezení na podílu nejsou překážkou.


Pro více informací nás kontaktujte. Analýza Vašeho případu ZDARMA.Máte dotaz k spoluvlastnictví nemovitostí nebo pozemků? Napište námNapište nám

Nechte toto pole prázdné

 

Plná verze