CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ
Vyřešíme exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Byty Rodinné domy a pozemky Komerční Poptávky

Jak prodat spoluvlastnický podíl na nemovitosti?

Rozdělení nemovitosti na spoluvlastnické podíly soudem při dědictví se může zdát jako vhodný způsob, jak mezi pozůstalé rozdělit nemovitost, aniž by docházelo k hádkám. Ovšem chyba lávky – spoluvlastnické podíly mohou lidem značně zkomplikovat život. Jelikož nemovitost nepatří jednomu člověku jako celek, na povrch mohou brzy vyplout nevyřešené křivdy a celá situace se může ještě o to víc zkomplikovat, pokud je na jeden či více podílů uvalena exekuce.

Pokud chcete z této těžké situace odejít bez ztráty korunky, je dobré vědět, jaké jsou vaše možnosti. V dnešním článku se podíváme na to, co žene lidi k rozhodnutí se svého spoluvlastnického podílu co nejrychleji zbavit a jaké jsou možnosti prodeje podílu.

Komplikované ≠ neřešitelné

Jedním z nejčastějších problémů u spoluvlastnických podílů je nemožnost domluvy mezi jednotlivými spoluvlastníky. Vzájemná dohoda na společném prodeji celé nemovitosti, na užívání částí domu, pronájmu či opravách často troskotá na neefektivní komunikaci a komplikovaných vztazích. Pokud si navíc ostatní spoluvlastníci začnou dělat nesmyslné nároky a chovat se, jako by jim nemovitost patřila celá, může být vhodný čas z celé věci s grácií odejít.

Rozhodli jste se svůj podíl prodat? V tom případě jste jistě velice rychle zjistili, že to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Prodej podílu bývá zdlouhavá a citlivá záležitost, do které vstupují i emoce ostatních spoluvlastníků, není tedy divu, že z těchto důvodů se zájemci o koupi právě příliš nepohrnou.

Ani realitní kanceláře si se spoluvlastnickými podíly neumí příliš dobře poradit, jelikož se zpravidla nejedná o právě luxusní nabídku z důvodu přítomnosti dalších spoluvlastníků. Právě pro takové případy jsme tu ale my – naše kancelář se na koupi spoluvlastnických podílů přímo specializuje, dokážeme vám tedy kvalifikovaně pomoci.

Rychlé a diskrétní řešení

Dohoda mezi spoluvlastníky se nepovedla a vy se teď chcete svého podílu zbavit co nejrychleji? Kontaktujte nás. Již více než 12 let se zabýváme právě takovými případy, jako je ten váš, vyřešíme za vás veškerou právní administrativu a na svá bedra vezmeme všechny starosti s podílem spojené.

Zakládáme si na tom, že řešení najdeme v kterékoliv situaci, i když vám se může možná zdát, že jste již vyčerpali všechny možnosti. Nejsme zastánci planých řečí a průtahů, vše řešíme rychle, diskrétně a profesionálně. Jak rychle? Ještě v den podpisu kupní smlouvy vám vyplatíme na svěřenecký bankovní účet zálohu ve výši 250 000 Kč – peníze tedy budete mít ihned k dispozici.

Navíc od vás koupíme i podíl, na který je zapsaná exekuce či jiné omezení a vždy vám navrhneme férovou cenu, se kterou budou obě strany spokojené. Díky našim širokým znalostem brněnského realitního trhu jsme vám schopni nabídnout tu nejvyšší tržní cenu. Stačí si s námi domluvit schůzku a zbytek už nechat na nás.

Čtěte také: Čím je dána nižší obchodovatelnost spoluvlastnických podílů?

Plná verze