CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ

2023 Brněnský Zvonec

web by impnet

Vyřešíme exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Byty Rodinné domy a pozemky Poptávky

Jak prodat spoluvlastnický podíl na nemovitosti?

Rozdělení nemovitosti na spoluvlastnické podíly soudem při dědictví se může zdát jako vhodný způsob, jak mezi pozůstalé rozdělit nemovitost, aniž by docházelo k hádkám. Ovšem chyba lávky – spoluvlastnické podíly mohou lidem značně zkomplikovat život. Jelikož nemovitost nepatří jednomu člověku jako celek, na povrch mohou brzy vyplout nevyřešené křivdy a celá situace se může ještě o to víc zkomplikovat, pokud je na jeden či více podílů uvalena exekuce.

Pokud chcete z této těžké situace odejít bez ztráty korunky, je dobré vědět, jaké jsou vaše možnosti. V dnešním článku se podíváme na to, co žene lidi k rozhodnutí se svého spoluvlastnického podílu co nejrychleji zbavit a jaké jsou možnosti prodeje podílu.

Komplikované ≠ neřešitelné

Jedním z nejčastějších problémů u spoluvlastnických podílů je nemožnost domluvy mezi jednotlivými spoluvlastníky. Vzájemná dohoda na společném prodeji celé nemovitosti, na užívání částí domu, pronájmu či opravách často troskotá na neefektivní komunikaci a komplikovaných vztazích. Pokud si navíc ostatní spoluvlastníci začnou dělat nesmyslné nároky a chovat se, jako by jim nemovitost patřila celá, může být vhodný čas z celé věci s grácií odejít.

Rozhodli jste se svůj podíl prodat? V tom případě jste jistě velice rychle zjistili, že to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Prodej podílu bývá zdlouhavá a citlivá záležitost, do které vstupují i emoce ostatních spoluvlastníků, není tedy divu, že z těchto důvodů se zájemci o koupi právě příliš nepohrnou.

Ani realitní kanceláře si se spoluvlastnickými podíly neumí příliš dobře poradit, jelikož se zpravidla nejedná o právě luxusní nabídku z důvodu přítomnosti dalších spoluvlastníků. Právě pro takové případy jsme tu ale my – naše kancelář se na koupi spoluvlastnických podílů přímo specializuje, dokážeme vám tedy kvalifikovaně pomoci.

Rychlé a diskrétní řešení

Dohoda mezi spoluvlastníky se nepovedla a vy se teď chcete svého podílu zbavit co nejrychleji? Kontaktujte nás. Již více než 12 let se zabýváme právě takovými případy, jako je ten váš, vyřešíme za vás veškerou právní administrativu a na svá bedra vezmeme všechny starosti s podílem spojené.

Zakládáme si na tom, že řešení najdeme v kterékoliv situaci, i když vám se může možná zdát, že jste již vyčerpali všechny možnosti. Nejsme zastánci planých řečí a průtahů, vše řešíme rychle, diskrétně a profesionálně. Jak rychle? Ještě v den podpisu kupní smlouvy vám vyplatíme na svěřenecký bankovní účet zálohu ve výši 250 000 Kč – peníze tedy budete mít ihned k dispozici.

Navíc od vás koupíme i podíl, na který je zapsaná exekuce či jiné omezení a vždy vám navrhneme férovou cenu, se kterou budou obě strany spokojené. Díky našim širokým znalostem brněnského realitního trhu jsme vám schopni nabídnout tu nejvyšší tržní cenu. Stačí si s námi domluvit schůzku a zbytek už nechat na nás.

Čtěte také: Čím je dána nižší obchodovatelnost spoluvlastnických podílů?

Chci pomoci se spoluvlastnickým podílem

Plná verze