CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ

2023 Brněnský Zvonec

web by impnet

Vyřešíme exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Byty Rodinné domy a pozemky Chaty a zahrady

Prodej podílu nemovitosti - vlastníte spoluvlastnický podíl a potřebujete se ho zbavit?

Zdědili jste podíl na nemovitosti? I když se to zpočátku může zdát jako férový způsob, jak mezi pozůstalými rozdělit dům či pozemek, vlastnictví spoluvlastnického podílu může lidem značně zkomplikovat život. Nemovitost totiž nikomu nepatří jako celek a do hry často vstupují narušené sourozenecké vztahy, neochota se dohodnout či uvalení exekuce na jeden z podílů.

Jaké motivace ženou lidi k rozhodnutí spoluvlastnického podílu se co nejrychleji zbavit? A co můžete dělat vy, pokud se v podobné situaci ocitnete? Na to se pokusíme odpovědět v dnešním článku. Víme totiž, jak to chodí, ale také víme, jak celou situaci vyřešit.

Nepříjemné situace nemusí být neřešitelné

Nejčastějšími problémy se spoluvlastnickými podíly bývá neschopnost dohody mezi jednotlivými spoluvlastníky, ať už se jedná o společný prodej, užívání, pronájem či opravy na nemovitosti. Bohužel se také stává, že přestože jste spoluvlastník, není vám druhou stranou vůbec umožněno nemovitost užívat. Druhý spoluvlastník si navíc může dělat nesmyslné nároky, zcela s vámi přerušit komunikaci a chovat se, jako by mu nemovitost patřila celá.

Snadno tak dojdete k závěru, že ze svého spoluvlastnického podílu nemáte žádný užitek, ba naopak vás stojí nemalé peníze, jelikož po vás chce druhý spoluvlastník přemrštěné částky na opravu a správu nemovitosti. Pokud se navíc odmítá dlouhodobě dohodnout, jak postupovat dál, může pro vás být nejlepší variantou z celé situace vycouvat. Prodej nemovitosti ale bývá většinou značně ošemetná a zdlouhavá záležitost s nejasným výsledkem, a proto od něj dává většina realitních kanceláří ruce pryč. V naší kanceláři se každopádně na tyto případy specializujeme a rádi vyřešíme i váš problém.

Naštěstí od 1. 7. 2020 vstoupila v platnost novela, která povoluje volný prodej podílů. Donedávna jste se totiž museli potýkat s předkupním právem, které mohlo celý proces ještě znesnadnit. Bylo totiž nezbytné váš podíl nejdříve nabídnout ostatním spoluvlastníkům (výjimku představovaly pouze převody rodinným příslušníkům). Tato povinnost již dnes neplatí a předkupní právo k podílům na nemovitostech se téměř zcela zrušilo (až na několik výjimek).

Jak situaci řešit?

Pokud dohoda mezi spoluvlastníky není možná a vy se rozhodnete, že se chcete svého spoluvlastnického podílu co nejrychleji zbavit, obraťte se na nás. Máme více než 12 let zkušeností s výkupem spoluvlastnických podílů a rádi za vás převezmeme veškeré náležitosti a nepříjemnosti s podílem spojené.

Specializujeme se na to, že řešení najdeme vždy, i když vám se možná zdá, že už žádné není. Navíc razíme cestu rychlého jednání bez zbytečných průtahů. U nás okamžitě víte, na čem jste – tj. za kolik váš podíl vykoupíme a jak rychle dostanete peníze na účet.

Jak vám dokážeme pomoci?

Kupní cenu vyplatíme ještě v den podpisu kupní smlouvy na svěřenecký bankovní účet. Díky našemu dlouhodobě vypracovanému a prověřenému systému právního zajištění a smluv můžeme zaručit, že svůj podíl prodáte bez omezení za takovou cenu, na jaké se dohodneme. Navíc vykupujeme i podíly, na kterých je zapsaná exekuce a naše obsáhlé znalosti realitního trhu v Brně a okolí nám umožňují vykoupit váš podíl za nejvyšší tržní cenu.

Zakládáme si na rychlém, diskrétním a profesionálním vyřešení celé situace. Obraťte se na nás a domluvte si s námi schůzku. Rádi se budeme vaším případem zabývat.

Zavolejte nám pro nezávaznou bezplatnou konzultaci a předejděte zbytečným komplikacím.

Čtěte také: Čím je dána nižší obchodovatelnost spoluvlastnických podílů?

Chci pomoci se spoluvlastnickým podílem

Plná verze