CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ
Chci vyřešit exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Komerční

Výkup spoluvlastnických podílů

Vlastníte podíl na nemovitosti a nevíte, jak s ním naložit? Získali jste spoluvlastnický podíl v dědictví, při majetkovém vyrovnání po rozvodu nebo zcela jiným způsobem? Rádi vám pomůžeme.

Více spoluvlastníků může prodej či užívání nemovitosti značně zkomplikovat. Dohoda je často složitá a stojí všechny spoustu času a úsilí. Donedávna jste se navíc museli potýkat s předkupním právem, které mohlo celý proces ještě znesnadnit. Bylo totiž nezbytné váš podíl nejdříve nabídnout ostatním spoluvlastníkům (výjimku představovaly pouze převody rodinným příslušníkům). Od 1. 7. 2020 však opět platí volný prodej spoluvlastnických podílů. Předkupní právo k podílům na nemovitostech se téměř zcela ruší (až na několik výjimek).

Jaké změny vstupují od 1. 7. 2020 v platnost?

● pokud jste nemovitost zakoupili, nemusíte ji nyní nabízet dalším spoluvlastníkům

● u zděděných nemovitostí platí následující: spoluvlastníci mají povinnost uplatnit předkupní právo do 6 měsíců, po jejich uplynutí už ne

● usnadní se převody bytů s garážovým stáním i převod podílů na pozemcích s nižší hodnotou (v minulosti mohly náklady spojené s předkupním právem hodnotu těchto pozemků výrazně převýšit)

Potřebujete poradit?

Využijte naše dlouholeté zkušenosti s výkupy spoluvlastnických podílů a svěřte jejich prodej nám. Vykoupíme váš podíl na nemovitosti a zdarma vyřídíme veškeré právní kroky a úkony. Řešíme i komplikované případy nemovitostí zadlužených či jinak omezených právní vadou. Každému případu se věnujeme individuálně a řešení najdeme vždy – i když se vám zdá, že už žádné neexistuje.

Díky znalosti realitního trhu jsme schopni vykoupit váš podíl bez omezení – za takovou cenu, na jaké se dohodneme. Máme prověřený systém právního zajištění a smluv, který zaručí bezproblémový výkup spoluvlastnického podílu. Jednáme rychle, diskrétně a všechny formality vyřešíme za vás.

Vykupujeme i spoluvlastnické podíly, kde je zapsána exekuce, zástava, podíl je v dražbě, či má jiné omezení. Kontaktujte nás k nezávazné konzultaci vašeho případu.

Máte zájem o více informací k výkupu spoluvlastnických podílů?Výkup spoluvlastnických podílů

Nechte toto pole prázdné

Aktuálně v nabídce

Prodej pozemku 381 m2, Brno - Bystrc

5
Pozemek, Brno-město, Brno
3 000 CZK Za m2

Pronájem obchodního prostoru na ulici Veveří, Brno

5
Komerční, Brno-město, Brno
10 000 CZK Za měsíc + provize

Aktuálně v oboru

Proč je lokalita tak důležitým faktorem ke stanovení správné ceny nemovitosti?

foto
Na cenu nemovitosti má lokalita velmi podstatný vliv. Stačí, když zanedbaná městská čtvrť dostane nový kabát a cena bytů vzrůstá. Příkladem mohou být některé pražské čtvrtě nebo brněnské brownfieldy.

Darování nemovitosti s příkazem omezuje dispoziční práva vlastníka

foto
Je možné darovat nemovitost a stanovit si podmínku, že ji obdarovaný nikdy neprodá? Co se stane, když dárce zemře? Končí tím tato podmínka nebo pokračuje dále a v případě dědictví přechází na další generace? Podívejme se, co říká k této problematice občanský zákoník.

více >

Plná verze