CERTIFIKOVANÁ REALITNÍ KANCELÁŘ
Chci vyřešit exekuci Chci koupit Chci prodat Chci pronajmout Okamžitý výkup
Rodinné domy a pozemky

Výkup spoluvlastnických podílů

Vlastníte podíl na nemovitosti a nevíte, jak s ním naložit? Získali jste spoluvlastnický podíl v dědictví, při majetkovém vyrovnání po rozvodu nebo zcela jiným způsobem? Rádi vám pomůžeme.

Více spoluvlastníků může prodej či užívání nemovitosti značně zkomplikovat. Dohoda je často složitá a stojí všechny spoustu času a úsilí. Donedávna jste se navíc museli potýkat s předkupním právem, které mohlo celý proces ještě znesnadnit. Bylo totiž nezbytné váš podíl nejdříve nabídnout ostatním spoluvlastníkům (výjimku představovaly pouze převody rodinným příslušníkům). Od 1. 7. 2020 však opět platí volný prodej spoluvlastnických podílů. Předkupní právo k podílům na nemovitostech se téměř zcela ruší (až na několik výjimek).

Jaké změny vstupují od 1. 7. 2020 v platnost?

● pokud jste nemovitost zakoupili, nemusíte ji nyní nabízet dalším spoluvlastníkům

● u zděděných nemovitostí platí následující: spoluvlastníci mají povinnost uplatnit předkupní právo do 6 měsíců, po jejich uplynutí už ne

● usnadní se převody bytů s garážovým stáním i převod podílů na pozemcích s nižší hodnotou (v minulosti mohly náklady spojené s předkupním právem hodnotu těchto pozemků výrazně převýšit)

Potřebujete poradit?

Využijte naše dlouholeté zkušenosti s výkupy spoluvlastnických podílů a svěřte jejich prodej nám. Vykoupíme váš podíl na nemovitosti a zdarma vyřídíme veškeré právní kroky a úkony. Řešíme i komplikované případy nemovitostí zadlužených či jinak omezených právní vadou. Každému případu se věnujeme individuálně a řešení najdeme vždy – i když se vám zdá, že už žádné neexistuje.

Díky znalosti realitního trhu jsme schopni vykoupit váš podíl bez omezení – za takovou cenu, na jaké se dohodneme. Máme prověřený systém právního zajištění a smluv, který zaručí bezproblémový výkup spoluvlastnického podílu. Jednáme rychle, diskrétně a všechny formality vyřešíme za vás.

Vykupujeme i spoluvlastnické podíly, kde je zapsána exekuce, zástava, podíl je v dražbě, či má jiné omezení. Kontaktujte nás k nezávazné konzultaci vašeho případu.

Máte zájem o více informací k výkupu spoluvlastnických podílů?

Aktuálně v nabídce

Stavební pozemek CP 4 285 m2 Heršpice, okr. Vyškov

5
Pozemek, Vyškov, Heršpice
1 300 CZK Za m2

Aktuálně v oboru

O chaty a chalupy je enormní zájem. Nabídka je nedostačující, zájemci si musí připlatit

foto
Po roce 1990 začal zájem Čechů o tuzemské pobyty postupně upadat. Možnost vycestovat na letní dovolenou k moři, či zimní pobyt do Alp byla více než lákavá. Mladí lidé chtěli do světa, trávení víkendů na chatě je příliš nelákalo, a tak se mnoho vlastníků rekreačních objektů následně rozhodlo pro jejich prodej. Ještě před deseti lety byl výběr chat a chalup na realitních serverech tak velký, že mohli kupující s prodávajícími smlouvat o ceně. Během posledních pěti let se ale začala situace postupně měnit. Největší zlom ovšem nastal letos na jaře.

Ceny bytů v 3. čtvrtletí meziročně vzrostly o 11,5 %

foto
Průměrná cena bytů v září vzrostla meziměsíčně o dalších 30 tisíc korun na 3,7 milionu korun, vyplývá z aktuálních dat serveru RealityČechy.cz. Nejvyšší průměrná cena je aktuálně v Praze, kde se byty v průměru nabízí za 6,46 milionu korun. Naopak nejnižší průměrná cena je v kraji Ústeckém: 1,22 mil. Kč.

více >

Plná verze